Jak se zbavit štěnic - zkušenosti profesionálů

14.02.2023

Jako profesionálové se často setkáváme se snahou poradit si se štěnicemi svépomocí. Spousta obchodů prodávajících přípravky vás bude přesvědčovat o tom, že je to možné. V tomto článku bychom vám chtěli vysvětlit, proč je téměř nemožné, zbavit se štěnic svépomocí. Také se dozvíte, jaké škody tím můžete napáchat

Najděte je

V první řadě je potřebné bezpečně identifikovat škůdce, pokud jste našli živou štěnici, tak není potřeba dále hledat. Štěnice se běžně vyskytují okolo postele, takže prohledejte matrace, podívejte se za noční stolek, nebo případně obrazy poblíž místa, kde spíte. Hledejte živé jedince, vajíčka a nebo černé tečky (výtrusy).

Nedaří se Vám štěnice v bytě nalézt?  Jsme tu k vašim službám, naše dlouholeté zkušenosti a znalost chování štěnic nám umožní během pár minut byt prohlédnout a případný výskyt zjsitit.

V případě nálezu je potřeba jednat, k přemnožení dochází velice rychle. Štěnice domácí naklade až 12 dalších vajíček za týden...

Možnost bezplatné konzultace nebo objednání kontroly - výjezd do 24 hodin.

Neváhejte nám zaslat foto na e-mail, Whatsapp nebo jako mms. Díky mnohaleté zkušenosti dokážeme štěnice nebo štípance bezpečně identifikovat.

Jak na likvidaci štěnic

I když si spousta lidí myslí, že se štěnice domácí zbaví pomocí volně dostupných přípravků a různých rad z internetu, tak pouze odborný profesionální zásah je zaručeně účinný.

Nesnažte se likvidovat štěnice sami. Běžně dostupné a univerzální prostředky na štěnice nemají dostatečný účinek. Zahubí je pouze při přímém zásahu. Obsahují mnohem menší množství účinných látek a navíc jsou štěnice proti volně dostupným látkám často rezistentní.

V případě aplikace dojde k rozehnání, možnosti kontaminace okolních bytů a tím značné prodražení zásahu. Nejčastější chybou je použití volně dostupných dýmovnic, které v žádném případě samy o sobě nejsou proti štěnicím účinné, ačkoliv to výrobci na obalu propagují.

Objednáváme profesionální firmu

Jedinou správnou možnosti je tedy objednat specialistu na hubení štěnic, který disponuje speciálním školením v oblasti deratizace. Odborný pracovník deratizační firmy disponuje především speciálními připravky, které nejsou volně dostupné a jsou přímo určeny pro boj se štěnicemi. Dále díky mnohaletým zkušenostem je schopen aplikaci provést tak, aby štěnice vyhubil. 

Co vše je potřeba vědět k výběru vhodné firmy, se dočtete v článku níže. Rozhodně se ale nepouštějte do hubení štěnic sami a zvolte raději profesionální služby hubení štěnic

Jdete do toho s námi?

Do příjezdu našeho technika nechte vše na nás. Náš technik k vám přijede naprosto diskrétně, vše si u vás zkontroluje a připraví na zásah. Používáme přípravky, které jsou určeny pouze k likvidaci štěnice domácí, pro vás i vaše mazlíčky jsou zcela bezpečné. Jakékoliv škody na Vašem majetku jsou také vyloučené.

Možnost bezplatné konzultace nebo objednání zásahu - výjezd technika do 24 hodin

Jak to určitě nedělat...

  1. Nepouštějte se do hubení štěnic sami pomocí běžně dostupných prostředků z drogerie nebo z internetu.
  2. V žádném případně nepoužívejte dýmovnice - manipulace s nimi je nebezpečná a štěnice se jimi pouze rozeženou.
  3. Nelikvidujte zbytečně nábytek, odborná firma je schopna váš majetek ochránit anebo odborně zlikvidovat.
  4. Kompletní rekonstrukce, pokud ji máte v plánu, štěnice také nezahubí.
  5. Neřešení výskytu situaci pouze zhorší, včasný zásah je účinnější a levnější.

Objevily se u vás doma štěnice?

Kontaktujte nás. Neváhejte nám zaslat škůdce nebo štípanců na e-mail , Whatsapp nebo jako mms. Díky mnohaleté zkušenosti dokážeme škůdce i štípance bezpečně identifikovat a hlavně zlikvidovat

Možnost bezplatné konzultace nebo objednání zásahu - výjezd technika do 24 hodin