Kousnutí od štěnice - jak ho poznat

13.02.2023

Štípance od štěnice domácí jsou velmi svědivé a většinou jich je několik blízko sebe - v řadě za sebou. Mají červenou barvu a uprostřed mohou mít fialový flíček. Nejčastěji je nacházíme na pažích a nohách, na krku a dalších odkrytých částech těla. Pro laika je těžké štípance odhalit a rozhodně vás hned nenapadné, že máte doma nepříjemného škůdce.

Máte podezření na štípnutí od štěnic?

Pokud máte podezření na kousnutí od štěnice, jsme připraveni vám pomoci s rozpoznáním štípanců. Neváhejte nám zaslat foto štípanců na e-mail , Whatsapp nebo jako mms. Díky mnohaleté zkušenosti dokážeme štípance bezpečně identifikovat.

Možnost bezplatné konzultace nebo objednání zásahu - výjezd do 24 hodin

Kousance jsou zpravidla svědivé, objeví se někdy až po několika dnech, bývají v řadě za sebou. U některých se štípnutí od štěnic projeví jen minimálně, nebo vůbec. Neznamená to ale, že dotyčného štěnice neštípou. Štípance nemusí být tedy viditelné například u všech členů rodiny. Většinou se vyskytují na krku, rukách či nohách. Narozdíl od komára se štěnice bez problému dostane i pod peřinu, takže štípance se objevují i na zakrytých částech těla.

Samotné štípnutí není cítit, proto nás štěnice během sání neprobudí. Při zakousnutí se nám vpraví do místa vpichu anestetikum. Samotné sání jim zabere 5-10 minut.

  • štípance jsou často u sebe ve shluku
  • velikost je od 3 mm a do 4 cm
  • na místě vpichu je viditelný fialový bod

Neváhejte nám zaslat foto štípanců na e-mail , Whatsapp nebo jako mms. Díky mnohaleté zkušenosti dokážeme štípance bezpečně identifikovat.

Majitelka firmy STOP-škůdcům.cz

A nebo zavolejte naší speciálně vyškolené operátorce s mnohaletou zkušeností a vysokou odborností - bezpletná konzultace zdarma

Za jak dlouho štípnutí zmizí?

není možné přesně říct za jak dlouho vám štípance zmizí. Vše záleží na vašem fyzickém zdraví a také na tom, zdali budete pro léčení štípanců využívat masti - což rozhodně doporučujeme. Zákazníkům zpravidla říkáme, aby vydrželi 10 dní. Citlivějším lidem vydrží i 3 týdny. Po tuto dobu je důležité léčbu nezhoršovat například škrábáním (hrozí zanesení infekce).

Kdy vyhledat lékaře?

Štěnice naštěstí nepřenáší nebezpečné choroby, narozdíl od švábů nebo rusů. Její štípance jsou pouze nepříjemné. Pro zmírnění přiznaků stačí využít volně dostupných mastí proti štípanců. V případě silné alergické reakce nebo, když štípance nezmizí do 10 dnů, doporučujem navštívit lékaře a nechat si vypsat masti na předpis.

 

Co když si stále nejsem jistý, zdali se jedná o štípnutí od štěnice

Štípance od štěnic není vůbec snadné rozeznat, dopouručujeme při podezření vždy konzultaci s odborníkem. Chcete - li se ujistit sami, že jde o štěnice, můžete například zvednout postel, zkontrolovat záhyby matrací apod, jestli nenajdete malé tmavé tečky, což jsou výkaly štěnic. Taktéž štěnice prozradí krvavé skvrny na prostěradle, které zůstanou po rozmáčknutých jedincích. 

V případě nálezu je potřeba jednat, k přemnožení dochází velice rychle. Štěnice domácí naklade až 12 dalších vajíček za týden...

Hlavní technik firmy STOP-škůdcům.cz

Mohlo by vás dále zajímat:

Rozhodně se ale nepouštějte do hubení štěnic sami a zvolte raději profesionální služby hubení štěnic

Máte podezření na štípnutí od štěnic?

Pokud se u kohokoli u vás objeví štípance, kontaktujte nás. Neváhejte nám zaslat foto štípanců na e-mail , Whatsapp nebo jako mms. Díky mnohaleté zkušenosti dokážeme štípance bezpečně identifikovat.

Jsme připraveni vám poradit i pomoci nonstop, štěnice najdeme a vyhubíme ve všech stádiích vývoje včetně vajíček. 100% úspěšnost, garance záruky.

Možnost bezplatné konzultace nebo objednání zásahu - výjezd do 24 hodin